Galeria im. ks. Aleksandra Józefa Sułkowskiego
Wystawa dostępna od 14.06.2013 do 31.08.2013
wernisaż: 30.07.2013, godz.18.00
kurator: I. Koźbiał-Grzegorzek

W ramach obchodów 40 – tej rocznicy udostępnienia dla zwiedzających Willi Juliana Fałata w Bystrej – Oddziału Muzeum w Bielsku-Białej oraz 160 – tej rocznicy urodzin artysty, która mija 30 lipca, Muzeum w Bielsku-Białej wraz ze Stowarzyszeniem Akwarelistów Polskich przygotowało wystawę p.t.: „Akwarela – pasje i namiętności”, której wernisaż odbędzie się dokładnie w dniu urodzin wielkiego mistrza.
Na wystawie będzie można obejrzeć prace ponad 30 współczesnych artystów należących do Stowarzyszenia. Swoje akwarele wystawią m.in.: Kazimierz Karczmarzyk, Wiktor Gago, Michał Orłowski, Ryszard Rogala, Krystyna Raczkiewicz, a także współpracujący od dawna z bielskim muzeum Krzysztof Ludwin i Andrzej Kacperek.
Stowarzyszenie Akwarelistów Polskich powstało w 2009 roku. Głównym celem jego działania jest promocja malarstwa akwarelowego w Polsce i zagranicą. Obecnie do Stowarzyszenia należy ponad 40 twórców, dla których ta technika jest wielką pasją i sposobem na życie.
Dzięki działalności Stowarzyszenia pojawił się swoisty pomost między polskimi tradycjami malarstwa akwarelowego, a artystami współczesnymi, którzy z tysiąca różnych dróg wypowiedzi artystycznej, wybrali akurat tę, którą dawno temu podążał Julian Fałat.

Akwarela – pasje i namiętności

Akwarela – pasje i namiętności