Agroturystyka

Agroturystyka to atrakcyjny wypoczynek na wsi. Niekonwencjonalny, tani, zdrowy sposób relaksu. Pozwala na bezpośredni kontakt z przyrodą poprawiając zdrowie, kondycję fizyczną i psychiczną. Wczasy na wsi to również możliwość poznania pięknego folkloru oraz korzystania ze zdrowej kuchni.

Ekoturystyka daje gwarancje udanego wypoczynku, pobytu w serdecznej i rodzinnej atmosferze, gdzie oferowana dla gości żywność pochodzi z upraw ekologicznych. Turystyka ekologiczna ma alternatywny charakter wobec masowej turystyki i jest adresowana do ludzi o dużej wrażliwości na przyrodę.

Agroturystyka „Alfa”

Agroturystyka Alfa to dwa niezależne domy znajdujące się w malowniczej miejscowości wypoczynkowej. Bystra położona jest w dolinie rzeki Białki, otoczona z północy i zachodu Beskidem Śląskim, od strony wschodniej rozciąga się Beskid Mały, a dalej na południe ciągnie się Beskid Żywiecki. Nasze kwatery usytuowane są na uboczu, w miejscach spokojnych, ale w bliskiej odległości od Bielska-Białej – Stolicy Beskidów i Szczyrku.

Doskonały teren do uprawiania sportów. Piękne krajobrazy, czyste powietrze i spokój sprzyjają wycieczkom rowerowym, spacerom górskim, grzybobraniom. Przez cały rok można uprawiać Nordic Walking. W okresie zimowym nasze pokoje i mieszkania są doskonałym punktem wypadowym na narty i deskę. Do najbliższego wyciągu narciarskiego jest ok 8 km. Agroturystyka Alfa to także dobre miejsce dla wędkarzy, którzy swoich sił mogą spróbować na górskich rzekach lub też na dwóch sztucznych jeziorach.

Na Gości czeka również wyśmienita kuchnia regionalna serwowana w Agroturystyce jak i w licznych karczmach, restauracjach i zajazdach.

adres: 43-360 Bystra, ul. Kowalska 18
tel.: 0 668 12 72 81
e-mail:
agroturystykaalfa@o2.pl
web: www.agroturystykaalfa.com.pl

Gospodarstwo Agroturystyczne „Łaciakówka”

Gospodarstwo położone w przepięknym zakątku Beskidu Śląskiego – Mesznej nad potokiem Mesznianka, w kotlinie nad którą otaczają szczyty: Klimczok, Szyndzielnia, Skrzyczne, Magura.

Gospodarstwo agroturystyczne oferuje 3 pokoje gościnne wykonane w naturalnym drewnie: 10 miejsc noclegowych: 2 pokoje 4 osobowe i 1 pokój 2 osobowy. Pokoje posiadają osobne łazienki z WC w korytarzu. Łaciakówka ma przygotowaną 1 łazienkę i 1 pokój dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji gości posiada bardzo dobrze wyposażoną kuchnie oraz świetlico-jadalnię z TV. Możliwość zamówienia smacznych, świeżych, domowych posiłków. Przed domem posiada duży teren zieleni, na którym znajduje się miejsce na grilla i ognisko, plac zabaw dla dzieci, tarasy widokowe.

adres: 43-360 Meszna, ul. Orczykowa 72
tel.: 033 497 39 41
tel.: 033 497 39 44
e-mail: laciakowka@wp.pl
web: www.laciakowka.republika.pl