Ośrodki wczasowe

Magnus

Ośrodek Wczasowo-Szkoleniowy

Przy ośrodku usytuowanych jest 11 domków typu „Brda” dla 6 osób, z pełnym wyposażeniem kuchennych, sanitarnym, TV. Na terenie ośrodka istnieje możliwość organizowania przez cały rok grillowania i ognisk dla wczasowiczów i kursantów. Pobliskie lasy zasobne są w sezonie w grzyby, jagody i maliny. Dla grup zorganizowanych możliwość organizacji wycieczek pieszych, rowerowych i autokarowych do najciekawszych miejsc w regionie. „MAGNUS” to idealne miejsce wypadowe na całe Podbeskidzie, do Czech i Słowacji.

Rekreacja i wypoczynek

Ośrodek wczasowo-szkoleniowy Magnus posiada kwalifikowanego instruktora KO – przewodnika górskiego. Wspaniałe znane szlaki górskie są łatwo dostępne dla średnio i słabo zaawansowanych turystów pieszych i rowerowych. Ośrodek położony wśród lasów, gwarantuje idealny wypoczynek. Można w lecie skorzystać z zasobności lasów, a w zimie z przejażdżki saniami. Na terenie „MAGNUSA” zorganizowany jest także plac zabaw dla dzieci, hotel posiada wiele miejsca do biegania, spacerowania i opalania, plac do organizowania ogniska, pieczenia prosiaka czy kiełbasek z miejscami dla 60-80 osób. Przez teren ośrodka przepływa z gór Białka. Ośrodek jest ogrodzony i strzeżony przez całą dobę. Posiada wpis do rejestru w zakresie usług dla osób niepełnosprawnych.

Rehabilitacja i sport

Gabinety odnowy biologicznej obsługiwany przez wykwalifikowanych fizykoterapeutów, którzy wykonują m.in. masaż ręczny, masaż podwodny, bicze szkockie, diadynamik, bioptron, działa także solarium i sauna. Na terenie ośrodka znajdują się: basen kryty i baseny zewnętrzne, mini-sala gimnastyczna i siłownia, sala do ping-ponga i bilard. Do dyspozycji gości także: rowery górskie, wypożyczalnia sprzętu sportowego ( sanki, deskorolki, rakiety do tenisa i ping-ponga ), boiska do tenisa, koszykówki oraz siatkówki. Przez cały rok w odległości 400 m od ośrodka działa igielitowy wyciąg narciarski SKI-PARK dł. 200 m. Ośrodek jest wstanie organizować turnusy dla grup rehabilitacji ruchowej.

adres: 43-360 BYSTRA, ul. Fałata 222,
tel.: 033 817 16 06 – 07
fax: 033 817 15 36
web: www.magnus-bystra.pl

SKI-PARK

Ośrodek zajmuje nieogrodzony teren o powierzchni 3 ha, a do dyspozycji gości oferuje 112 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3, 4 – osobowych (40 m.n.) oraz w 12 całorocznych domkach górskich (72 m.n.). Posiada parking dla 24 samochodów. Dodatkową atrakcją jest znajdujący się przy ośrodku wyłożony specjalnymi matami slalomowymi całoroczny – oświetlony stok narciarski, który posiadamy wyciąg talerzykowy o przepustowości 550 osób/h, 56 metrowa różnica poziomów oraz urozmaicona konfiguracja terenu gwarantują niezapomniane wrażenia.

SKI-PARK organizuje pobyty jednodniowe, weekendowe, wczasy, zielone szkoły, białe szkoły, turnusy odchudzające,
szkolenia, imprezy integracyjne, biesiady, wieczornice, ogniska, wycieczki, kuligi, przyjęcia okolicznościowe.

adres: 43-360 Bystra, ul. Klimczoka 257
tel.: 033 817 12 79
fax: 033 817 12 79
web: www.skipark.pl