W dzisiejsze deszczowe przedpołudnie odwiedziliśmy świeżo budowane skocznie w Bystrej. Prace budowlane trwają. Zeskok skoczni został już odeskowany, trwa także budowa band wzdłuż zeskoku.

Zapytany o utrudnienia pogodowe Zbigniew Banet prezes „LKS Klimczok Bystra” powiedział:

„Z tytułu powodzi trwała dwutygodniowa przerwa w pracach remontowych. Myślę, że jednak nie odbije się to znacznie na terminie oddania dwóch skoczni w Bystrej, HS – 31 na której będzie można skakać do trzydziestu pięciu metrów, oraz HS-19 o długości skoków do dwudziestu kilku metrów.” (termin zakończenia prac, to koniec czerwca)

Zapytaliśmy również co z trybunami:

„Trybuny dla kibiców na razie nie będą planowane. Powstanie raczej takie obejście zrobione obok wybiegu, które zapewni miejsca stojące dla kibiców. W projekcie koncepcyjnym jest jednak ujęte miejsce; taki jakby nasyp amfiteatralny, w którym ustawimy ławeczki dla publiczności.
Obiekt skoczni oprócz celów sportowych będzie służył celom turystycznym. Będzie też możliwość organizowania różnego rodzaju imprez na tle skoczni.”

Zapytaliśmy o trzecią skocznię:

„W przyszłość klub chce pozyskać dodatkowy teren w Bystrej i zrobić tam skocznię HS-60 z wyciągiem. Obecnie budowę prowadzi firma M&K z Zakopanego. Oficjalne otwarcie dwóch skoczni odbędzie się 14 lipca”.

Od trenera klubowego Jarosława Koniora wiemy dodatkowo, że w dniu otwarcia odbędą się zawody na obu skoczniach w Bystrej i mają zostać zaproszeni goście oraz oficjele. Możliwe nawet, że ktoś z ministerstwa przyjedzie?
Jakby w przyszłości się udało, to mają powstać tam dodatkowo trasy biegowe, gdzie latem będzie można jeździć na nartorolkach, a zimą na nartach. Ma być to cały kompleks do narciarstwa klasycznego.

Trzymamy kciuki za całą inwestycję i będziemy Was informował co jakiś czas o postępach na skoczniach.