nav-left cat-right
cat-right

Koniec strajku pielęgniarek

Protest pielęgniarek w szpitalu SZCPIG w Bystrej

SZCPIG siostry protestowały 12 dni

Pielęgniarki ze szpitala w Bystrej koło Bielska-Białej porozumiały się z dyrekcją. Siostry nie dostały podwyżek, ale ustalono, że obie strony wrócą do rozmów pod koniec roku. Protest w szpitalu chorób płuc trwał 12 dni. To pierwsza z pięciu objętych strajkiem placówek w Bielsku-Białej i na Żywiecczyźnie, w której pielęgniarki wracają do pracy.

Według informacji dyrekcji placówki, odpisane porozumienie zakłada odłożenie tematu roszczeń płacowych do ewentualnej dyskusji w ostatnim kwartale tego roku. Pielęgniarki wróciły do dotychczasowych płac z pewnymi regulacjami za czas strajku. Wieczorem zacznie się normalna praca na wszystkich oddziałach. Sala operacyjna rozpocznie pracę w poniedziałek rano. Wicedyrektor szpitala, dr Tomasz Kachel, zaznaczył, że do porozumienia przyczyniła się postawa innych pracowników szpitala. Część załogi zrzekła się na korzyść pielęgniarek kwoty za nadwykonania.

Do strajku zorganizowanego przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych przyłączyło się łącznie ok. 800 pielęgniarek. W ubiegły poniedziałek siostry odeszły od łóżek pacjentów. Głodówkę jako pierwsze rozpoczęły pielęgniarki w szpitalu chorób płuc w Bystrej.

źródło: PAP

10 komentarzy to “Koniec strajku pielęgniarek”

 1. yurek pisze:

  to raczej nie jest news ogólnopolski, ponieważ oprócz RMF nic o tym nie słychać! Ale takie właśnie media jak TVN czy Wybiórcza tego nie puści bo to nie po linii jedynie słusznej partii. Pani minister wcześniej będąc w opozycji latała do białego miasteczka a TVNy i inne „obiektywne” media obok koczowały. Teraz gdy przy sterze stoi słoneczko i cudotwórca coś takiego nie może ujżeć światła dziennego! Brawo RMF.

 2. X-Ray pisze:

  To bardzo często stosowana zagrywka dyrekcji – porozmawiajmy o podwyżkach…za kilka m-cy a najlepiej pod koniec roku. Potem okaże się, że placówka wciąż nie ma pieniędzy i rozmowy…zostaną odłożone…na przyszły rok.

 3. inny pisze:

  Szkoda że nie powiedziano jakie są obecne zarobki 🙂

  Pielęgniarki chcą zarabiać tyle co lekarze, absurd!!!!!

  Lekarz na etacie w tym szpitalu ma 3200brutto, pielęgniarka 2400brutto, a chciały 3000.

  Doprowadziły do pozamykania części oddziałów bezpowrotnie 🙁

 4. gama pisze:

  Pielęgniarki mają 1700 zł podstawy czy to dużo?
  Piszesz,że lekarz ma 3400 brutto, co za bzdura, dlaczego nikt nie ma odwagi powiedzieć, że mają lekarze miesięcznie po 15000 tysięcy z dyżurami. Umożliwiono im opcję dyżurową op-aut czyli dyżur od 16.00 do 7.00 dnia następnego. Za dzień świąteczny dostają 1500 zł a za zwykły (czarny w kalendarzu ) po 850zł. Oczywiście oprócz tego jeszcze te podstawy na które tak strasznie narzekają od 3000 do 9000 tysięcy w zależności od funkcji. W każdym szpitalu tak zarabiają, żadna inna grupa zawodowa pracująca w szpitalu nie ma takich profitów ani możliwości. Nie zazdroszczę im ale przestańcie biadolić, że wam źle. I tu nie chodzi tylko o pielęgniarki ale o wszystkich, którzy pracują w szpitalu. A najlepsze jest to,że w szpitalu w Bystrej dyrektorem jest pielęgniarka. która chyba zapomniała skąd się wywodzi. Pani dyrektor dyrektorem się bywa,a pielęgniarką jest się zawsze. pani chyba o tym zapomniała. ale to się zemści…

 5. piel pisze:

  KłWcale nie doszło do porozumienia zrobiłyśmy to pod przymusem i szantażem nas wzięłi. Coś strasznego

 6. lekarz pisze:

  Jeśli dyżury są tak dobrze płatne to dlaczego żadna pielęgniarka ich nie bierze???

  Nie zapominajmy że pielęgniarki są personelem pomocniczym.

  Mają trudną pracę, czasem wręcz fizyczną lecz taki to zawód.

  Czy robotnicy budowy strajkują by zarabiać tyle co inżynierowie??

 7. Powidłow pisze:

  Lekarze niezabiegowi (większość) w Bystrej mają podstawę brutto ok. 3200 (bez specjalizacji) i 3900 (z II st.). Anestezjolodzy i chirurdzy więcej (ale tak jest wszędzie). Dzięki opt-out szpital pracuje, bo bez niego nie byłoby obstawy lekarskiej. Dyżur jest moim wolnym czasem, a stawki za niego regulowane ustawowo. Ile Ty pracujesz? 160 godzin miesięcznie? Bo ja od 220-300 (to właśnie te dyżury). Może porównamy stawki godzinowe – wtedy okaże się, że różnice są na poziomie europejskim. Nie powtarzaj bzdur, nie patrz innym do portfela, tylko poznaj temat. A w ogóle to o co chodziło w strajku: o podwyżki dla pielęgniarek, czy o obniżki dla lekarzy?

 8. Bankowy pisze:

  Blog dodaliśmy do ulubionych 🙂 pozdrawiamy autora.

 9. Pozdrawiam i zapraszam na moja www.

 10. Pozdrawiam i życzę optymalnego w rozwoju portalu. Tak Trzymaæ !

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.